אנליסט בית השקעות

אנליסט בית השקעות נחשב לאחד מבתי ההשקעות המוערכים והמקצועיים ביותר בישראל, על אף גודלו הקטן יחסית. בית ההשקעות הוקם בשנת 1985 כחברה לניהול תיקים, כאשר החל משנת 1994 אנליסט בית השקעות הוא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה המקומית. לאורך השנים בית ההשקעות הרחיב משמעותית את סל מוצריו ושירותיו למשקיעים, אך המאפיין העיקרי שלו, של השקעות מבוססות מחקרי שוק מקיפים והשקעה מדודה מאוד באפיקים השונים, נשאר מוביל בכל המוצרים.

בית השקעות אנליסט הוקם על ידי אהוד שילוני שמכהן כיום כיו"ר פעיל של החברה ושמואל לב שמכהן כדירקטור, שניהם מקצוענים ותיקים בשוק ההון. מנכ"ל החברה הוא איציק שנידובסקי שהיה בעברו מנכ"ל בית ההשקעות מיטב. אנליסט מנהל השקעות בהיקף כולל של כ-8.1 מיליארד ש"ח במגוון אפיקי השקעה, עבור לקוחות פרטיים ומוסדיים. המאפיין המרכזי המייחד את אנליסט בית השקעות מול גורמים אחרים הוא הדגש המהותי ששמים בחברה על ניתוח מעמיק ושיטתי של חברות ומכשירים פיננסיים  שונים בשוק ההון המקומי – בית ההשקעות מתמקד בעיקר בהשקעות בישראל.

מחפש אפיקי השקעה מעניינים? לחץ כאן להתנסות בהשקעה בסחורות

ניהול תיקים

אחד ממוצרי הליבה של אנליסט בית השקעות הוא כמובן ניהול תיקי השקעות בגדלים שונים ללקוחות פרטיים ומוסדיים. הפעילות של ניהול תיקים באנליסט מתבצעת דרך חברת הבת אנליסט שירותי בורסה ומסחר בע"מ, כאשר צוות ניהול ההשקעות הראשי של בית ההשקעות מונה 20 אנליסטים ומנהלי תיקים. בבית השקעות אנליסט מציעים ללקוחות התיקים המנוהלים כמה מסלולי השקעה מרכזיים על פי רמת סיכון נבחרת, החל מזניחה ללא מניות ועד גבוהה עם 100% מניות. בבית ההשקעות אנליסט מנוהלים תיקים של לקוחות פרטיים, מלכ"רים, ארגונים עסקיים וגופים מוסדיים.

קרנות הנאמנות של אנליסט

מרכיב משמעותי בתיק הנכסים המנוהלים של אנליסט בית השקעות הוא קרנות נאמנות בניהול בית ההשקעות. היקפים גדולים של ניהול ההשקעות בתיקים המנוהלים של הלקוחות מתבצעים דרך קרנות הנאמנות של בית ההשקעות. על פי רוב בית השקעות אנליסט מפעיל קרנות נאמנות המיועדות לטווחי השקעה בינוניים או ארוכים, כאשר הניתוח הכלכלי המקיף שמתבצע בבית ההשקעות מספק ערך מוסף לבחירות ההשקעות לאורך זמן וכך כמובן מעלה את רכיב התשואה ללקוח. קרנות אנליסט בית השקעות אכן מציגות תשואות טובות בצורה עקבית, מול מדדי היחס ומול המתחרים בשוק.

בית השקעות אנליסט מנהל 14 קרנות מנייתיות באפיקים שונים בישראל ובחול וברמות סיכון משתנות, 11 קרנות נאמנות מעורבות של אג"ח ומניות בישראל ובחו"ל ועוד 7 קרנות אג"ח ללא מניות.

קופות גמל וקרנות השתלמות

אנליסט בית השקעות הקים את פעילות הגמל וההשתלמות שלו בעקבות יישום רפורמת בכר, זאת באמצעות החברה הבת אנליסט קופות גמל בע"מ. בית השקעות אנליסט מפעיל כיום כמה קופות גמל במסלולי השקעה שונים (13 מסלולי קופות שונים), קרן השתלמות עם מסלולים לבחירה וקופה מרכזית לפיצויים שגם בה מסלולי השקעה שונים לבחירת הלקוח. התשואה הממוצעת של קופת הגמל של אנליסט בית השקעות במסלול הכללי בחמש השנים האחרונות עומדת על 5.1% למשל.

מחלקת מחקר ואנליזה

ככלי עזר משמעותי לתמיכה במנהלי ההשקעות השונים של אנליסט בית השקעות, הבית מפעיל מחלקת מחקר איכותית הכוללת מנהל ושלושה יועצים פיננסיים אנליסטים. אלו עוסקים רק בניתוח ומחקר שוק של מבחר חברות ומכשירי השקעה, זאת בנוסף לפעילות המחקר העקבית של מנהלי ההשקעות בכל גופי בית ההשקעות.